Bambu Saç Fırçalarının Faydaları

Bambu Saç Fırçalarının Faydaları

BAMBU SAÇ FIRÇALARININ FAYDALARI 

Saç bakımımızda şampuan, saç kremi veya kullandığımız yağlar kadar önemli olan ve çoğumuzun pekte önemsemediği önemli bir husus vardır: Kullandığımız tarak veya saç fırçaları.

Fırça ve taraklar saçlarımızın açılmasına yardımcı oldukları gibi aynı zamanda, saçı dipten uca tararken saç derisinin ürettiği doğal yağın tüm saçımıza eşit olarak dağılmasına da fayda sağlarlar. 

Bu doğal yağ da saçlarımızda bariyer görevi görerek saçın daha az zarar görmesini sağlarlar. Bir nevi bu doğal yağ saçlarımız için koruyucu bir kalkandır. 

Bu yüzden, saçımız için kullandığımız ürünlerin yanı sıra doğru fırça ve tarağı kullanmak saçlarımızın sağlığı için oldukça önemlidir. Yanlış tarak ve fırça seçimiyle saçlarınızın daha çabuk zarar görmesine, dışardan gelen etkilere karşı daha dirençsiz olmasına sebep olabilirsiniz. Bugün belki de önemsizmiş gibi görünen tarak ve fırçaların doğru kullanımından ve saç bakım rutinimizdeki öneminden bahsetmek istiyoruz.

Saç bakımında en önemli adımlardan biri olan saçları tarama işleminde hangi tür tarağın kullanılacağıda kuşkusuz önemidir.
 

Bambu ve Bambu Dişli Saç Fırçalarının Faydaları

İnsan doğası, saç diplerinde ona faydalı olacak yağlar üretir. Hatta kullandığımız kalitesiz şampuanlar, saç derimizdeki faydalı yağları, o köpürmeyi sağlayan madde sebebiyle alır götürür. Bize de kurumuş ve güçsüz saç derisi kalır. İşte bu tarak tipi o saç derinizde oluşan besleyici yağları, saç uçlarına doğru yayar. Böylelikle saç beslenerek daha sağlıklı ve parlak  görünüme kavuşur.

Saç derisine masaj yaparak  kan akışını hızlandırırlar. Böylelikle saçlar beslenmiş ve rahatlama sağlanmış olur. 

Kabarmayı önlemeye yardımcı olur.

Saçları elektriklenmesini engeller. 

Saçları kırılmasını önler.

Plastik malzemeler saçlarınızda ekstra statik elektrik birikmesine neden olur. Bu da saçlarınızın donuk, cansız görünmesine ve elektriklenmeden dolayı uçuşmasına sebep olur.

Plastik ve metal taraklar kafa derisi için oldukça serttir. Bambu taraklar ise daha yumuşaktır. Saç derisinde hasara neden olmazlar. Tarama anında saç dökülmesi durumu ahşap fırçada çok daha azdır.

Bambu fırçayla saç fırçalarken plastik veya metal fırçalara göre çok daha az saç dökülür. 

Ayrıca saç koparma oranının çok daha düşüktür. Çünkü bambu fırçayla saçınızı fırçalarken canınız acımaz.

Bambu fırçaların belki de en özgün yanı, kullandıkça saçlarınızdaki besleyici yağları emmesi ve bunları saçınızın kuru bölgelerine de yayarak saçınızı dengelemesi.

 

Sie müssen sich erst registrieren, bevor Sie einen Kommentar / eine Frage veröffentlichen können.
Support Icon