Collagen İçmenin 7 Faydası

Collagen İçmenin 7 Faydası

 

            Collagen son dönemlerde kişisel bakım ve destek için kullanılan ürünlerde adından sıklıkla söz ettirmektedir. Aslında kolajen maddesi her insanın vücudunda var olan ve üretilen proteinlerden biridir. Zaman içerisinde üretimi yavaşlayan kolajen, vücutta azalmaya başlar. Azalması ile birlikte de bazı etkiler ortaya çıkar. Bunlar cildin kırışması, sıkılığını kaybetmesi, eklem bölgelerinde hissedilen ağrılar ve şişlik şeklinde kendini gösterebilir.

 Collagen İçmenin Faydası Nelerdir?

 1. Cildin Sağlığını Korur

            Kolajen cilt sağlığı açısından oldukça önemli bir maddedir. Collagen içmenin faydası genel anlamda oldukça çoktur ancak özellikle cildin sağlığı açısından vazgeçilmezdir. Cildin sıkı kalmasını sağlarken, kırışıklıkların geç ortaya çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda akne ve yara gibi problemlerin de temizler.

 2. Kemikleri Güçlendirir

            Vücut sağlığı bir bütündür ve genellikle problemler de birbirine bağlı sorunlardan ortaya çıkabilir. Kolajen maddesi vücudun hemen her bölgesinde bulunmaktadır. Özellikle de kemik ve eklem sağlığı konusunda oldukça önemlidir. Kıkırdağın dokusunu korur.

 3. Kas Yapısını Güçlendirir

            Kalojen bir protein türüdür. Bu sebeple vücutta yeterli miktarda collagen ( kolajen ) olduğunda bu kas oluşumunu hızlandırır ve destekler. Collagen içmek vücudun daha güçlü ve dirençli hale gelmesine yardım eder.

 4. Kardiyovasküler Problemleri Önler

            Collagen maddesinin bir diğer etkisi ise lenf ve kan damarlarında var olan kapakçıkların esnek bir şekilde çalışmasına destek olmaktır. Bu da düşük tansiyon problemini önlemektedir.

 5. Göz Sağlığına İyi Gelir

            Collagen kornea sağlığı açısından önemli bir takviyedir. Göz doktorları da kornea problemlerinde kolajen desteği önermektedir.

 6. Ağrıları Azaltır

            Özellikle eklem bölgelerinde ağrı şikayeti olan kişilerin kolajen kullanımı ile ağrıları azaltılabilmektedir. Eklemlerde collagen ( kolajen ) miktarı azaldığında, kıkırdak yapısında bozulma meydana gelir. Bu oluştuğunda sert eklem hissi oluşur ve hareket edildiğinde eklem bölgelerinden sesler gelebilir. Bu durumda collagen eksikliği oluşmuş anlamına gelmektedir.

 7. Cilt Esnekliğini Arttırır

            Collagen cildin esnekliğini arttırarak daha geç yaşlanmasını sağlar. Böylece uzun süre genç bir görünüm ve sıkı bir cilt yapısını sunar. Zaman içerisinde collagen miktarı azaldığından, destek ürün olarak kullanılabilir veya collagen barındıran besinlere yönelinebilir. 

Sie müssen sich erst registrieren, bevor Sie einen Kommentar / eine Frage veröffentlichen können.
Support Icon