Genç Görünmek Bir Futbol Maçı Olsaydı İlk 11 i Şu Gıdalar Olurdu

Genç Görünmek Bir Futbol Maçı Olsaydı İlk 11 i Şu Gıdalar Olurdu

Genç Görünmek Bir Futbol Maçı Olsaydı İlk 11’İ Şu Gıdalar Olurdu

    Günlük hayatımızda sıradan meyve sebzeler, genç kalmamızı sağlar. Genç görünmek için gerekli olan bütün vitaminleri içeren bu gıdalar, hayatımızı kolaylaştırmaktadır. 4,4,2 taktiği ile genç görünmek futbol maçı kadrosu, aşağıda listelenmiştir;
 
 1- Kalede Brokoli
 
     Kansere karşı etkisi ile tanınan brokoli, cilt sağlığı, bağırsak ve mide sağlığı kategorisinde de oldukça faydalıdır. Hücreleri yenileyen brokoli, genç kalmak isteyenler için en önemli seçenektir. Genç görünmek futbol maçı kadrosunun en önemli üyesidir.
 
 2- Sağ Bek Havuç
 
     Damar sağlığı için oldukça etkili olan havuç, damar sağlığını koruyan bir sebzedir. Cilt, sinir sistemi, iltihap ve kalp sağlığı kategorilerinde oldukça faydalıdır. Genç görünmek futbol maçı kategorisinde, havuç en önemli oyuncudur.
 
 3- Sol Bek Kivi
 
     Kivi, tropikal bir meyvedir. Son yıllarda ülkemizde en popüler meyve haline gelmiştir. Psikolojiyi düzelten kivi, seratorin içerir. Kolesterol ve tansiyonu dengeler. Genç görünmek için kivi tüketmek gerekir. Bu nedenle dinç kalmayı sağlar. Ayrıca C vitamini ihtiva eder.
 
 4- Libero Yoğurt
 
     Bağırsak ve sindirim sistemini düzenleyen yoğurt, vücudu temizleyen doğal bir gıdadır. Mide ülseri ve kanser gibi hastalıklarda tedavi edici özelliklere sahiptir.
 
 5- Ön Libero Fasulye
 
     Haftada bir kez yeşil fasulye yenilmelidir. Lif bakımından zengindir. Kadınlık hormonunu düzeltir. Mide ülseri ve genital organlar kategorisinde birçok rahatsızlığa iyi gelir. Kansere karşı tedavi edici özelliklere sahiptir.
 
 6- Orta Sahanın Sağında Domates
 
     Domates kan yapıcı ve kanı temizleyebilme  özelliğine sahiptir. Lekopen içerdiği için kansere karşı etkilidir.
 
 7- Orta Sahanın Solunda Balık
 
     Balık, omega 3 deposudur. Zeka gelişimi özelliğinin yanı sıra hafif olması nedeniyle hazmı kolaydır. Kalp, hiper tansiyon, depresyon ve eklem rahatsızlıklarında tedavi edici özelliğe sahiptir.
 
 8- Orta Sahanın Ortasında Süt
 
     Kemik gelişimi denilince süt akla gelir. Kemiklerin sürekli genç kalmasını sağlayan süt, her yaşta tüketilmelidir. Kadınlarda kansere karşı oldukça etkili özelliklere sahiptir.
 
 9- Orta Sahanın ortasında Karpuz
 
     Yaz aylarında hazmı kolay olan ve C vitamini özelliğine sahip karpuz, en önemli besinlerden biridir. Karbonhidrat içerikli olduğundan aynı zamanda doyurucudur.
 
 10- Forvet Portakal
 
     Kış aylarında ihtiyaç olan c vitamini portakalla elde edilmektedir. Enerji deposu olan ve vücudu mikroplardan koruyan portakal, cilt güzelliğini artırmaktadır. Collagen gibi yaşlanmayı önleyen özelliklere sahiptir.
 
 11- Forvet Çilek
 
     Meme, mide ve bağırsak kanserini önleyen antokyan içerikli çilek, genç görünmek isteyenler için en önemli seçeneklerden biridir.

 

Sie müssen sich erst registrieren, bevor Sie einen Kommentar / eine Frage veröffentlichen können.
Fatih Mehmet ÇETİN
17 Oktober 2018
Çok Güzel Makale Olmuş. Çok Eğlenceli Aynı Zamanda Bilgilendirici

Support Icon