Bambu Diş Fırçası

Bambu Diş Fırçası

BAMBU DİŞ FIRÇASI

 

ÇEVRE DOSTU VIAVETTA

Doğal kaynakların kullanımındaki sürdürülebilirlik sorunu ve su kaynaklarının gün geçtikçe azalması gibi çevresel problemler günümüzde oldukça büyük boyutlara ulaşmışken; belki de bize düşen kendi sorumluluklarımızın farkına varmak ve en azından çevre dostu ürünler ve çevre dostu markalar kullanarak kişisel boyuttaki etkilerimizi en aza indirmektir. 

Bazı atıklar vardır ki, doğadan binlerce yılda bile yok olmazlar. Bu tür atıkların verdiği zarar dünyanın ekolojik dengesinde çok büyük tahrifata sebep olmaktadır. 

Düşünmeden denize veya sokağa atılan çöplerin çevreye ve doğal yaşama ne derece zarar verdiğinin farkında mıyız?

İnsanoğlunun yarattığı bu atıklar ne kadar sürede yok oluyor?

Strafor 5000 yıl - 2 Milyon yıl

Cam Şişe 4000 yıl

Plastik 1000 yıl

Bebek/Kadın Bezi 550 yıl

Pet Şişe 400 yıl

Kutu Kola 10 yıl

Çiklet 5 yıl - 25 yıl

Sigara İzmariti 1 yıl - 2 yıl

 

Bizde ViaVeta ailesi olarak son derece önemsediğimiz ekosisteme katkı sunmak amacıyla çevreye duyarlı, dönüştürülebilir ambalaj kullanıyor ve çevre bilincini yaygınlaştırıyoruz.
 

ÇEVRE DOSTU ÜRÜN KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Son yıllarda yaşam alanlarımıza birbirinden zararlı kimyasal maddeler girmeye başladı. Sağlığımızın birincil düşmanı olan ve birbirinden zararlı olan bu maddelerin kullanımı ile sağlıksız nesillerin ortaya çıkacağına inanan aileler, hayatlarını geçirecekleri yaşam alanlarında çevre dostu ürünler kullanmaya yöneldi.  

Çevre dostu ürünler sadece doğa sağlığını korumak için değil aynı zamanda bireysel sağlığımızı korumamız içinde oldukça önemlidir. Özellikle uzun zamanlarımızı geçirdiğimiz evlerimizde sağlıklı malzemeler kullanmak daha sağlıklı bir hayat geçirmemiz için oldukça önemlidir.

Bu durumda tüketim döngüsü ile içinde yaşadığımız ekosistemi korumuş ve ekosisteme yararlı bir hayat geçirmiş oluruz.

Biyolojik çeşitliliği koruyarak yerel tür, çeşit ve farklı ürünlerin pazar şansı bulmasına katkı sağlarız. 

Çocuklarımız ve gelecek kuşaklar için sağlıklı bir dünyada yaşama ve sağlıklı beslenme hakkının savunulmasını sağlamış ve savunmaya katkıda bulunmuş oluruz.

Plastiğe dur de! Mütevazı kal!

Dünyada “Ekolojik diş fırçası” olarakta bilinen bambu bitkisinden üretilmiş yüzde yüz doğal, doğada çözünebilir diş fırçaları ile alanında önemli yatırımlara ve girişimlere imza atıyoruz. 

 

 

Dünyamıza dost ekolojik bir diş fırçası 

Her sene dünyada 5 milyar plastik diş fırçası üretiliyor ve doğada çözünmüyor. Bunların hepsinin sonu çöplükler ve/veya okyanuslar... 

Bu fırçaların neredeyse hepsi plastikten imal ediliyor ve doğada çözünmüyor. Daha da kötüsü, plastikleri fosil yakıtlardan üretiliyor. Bu da bizi gezegenimize zarar veren bir kısırdöngüye sokuyor. İşte bu noktada ergonomik ve ekolojik diş fırçalarının önemi oldukça artıyor. Doğada daha iyi çözünür bir naylon kullanmanın tek seçenek olduğu, çok sayıda test ve prototipten (İlk örnek) sonra anlaşıldı.

Değişim, her zaman bir devrimle gerçekleşmek durumunda değil. “Küçük bir değişim büyük bir fark yaratır.”

Viaveta olarak tükettiğimiz her üründe doğru seçimler yapmamız konusunda farkındalık yaratıyoruz. 

ViaVeta diş fırçasının en önemli özelliği sıradan plastik diş fırçalarından farklı olarak bambu bitkisinden üretiliyor olmasıdır. Bu sebeple yüzde yüz doğal ve çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor. Dişlerimizle temas ettirdiğimiz ve dişlerimizi  temizlediğimiz fırça kısmı ise plastik yerine aktif karbondan üretilmektedir. Aktif karbon hem doğada yüzde yüz çözülmekte hemde diş beyazlamasında oldukça etkilidir. 

Aktif karbon gittikçe yaygınlaşan kullanım alanlarıyla birlikte hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı. Bu bilimsel mucizenin hepimizi ilgilendiren pek çok faydası mevcut. Aktif karbon, toksinleri ve kimyasalları vücuttan atmak için kullanılan güçlü bir doğal tedavidir.

 

Beyaz Dişlerin Olmazsa Olmazı

Kim bembeyaz dişleri olsun istemez ki? 

Dişleriniz kahve ve çay yüzünden lekeleniyor mu? Rahatsız edici plak oluşumu ve lekelerden kurtulmak için aktif karbon hayli etkili bir çözümdür. Etkili bir şekilde plak ve lekelere nüfuz eder ve içindeki diğer maddelerde bu lekeleri çıkartır.

Aktif karbon ağızda pH dengesini değiştirerek ağız boşluklarını, ağız kokusu ve diş eti hastalığını önlemeye yardımcı olur. Dahası mikroskobik çerezleri absorbe eder ve tabii hepsini yaparken bir de diş beyazlatmaya ciddi anlamda yardımcı olur. 

Aktif karbon, düşük maliyetli ve parlak bir gülümseme için tamamen doğal bir çözümdür.

Sağlıklı yarınlar dileriz.

Ju duhet të regjistroheni për të shtuar një koment / pyetje.
Support Icon