Lavan Menstrual Cup Nedir?

Lavan Menstrual Cup Nedir?

 

Lavan Menstrual Nedir?
 

Lavan Menstrual Cup yada Türkçe adıyla adet kabı dünyasına giriş mi yapacaksınız? O zaman Lavan Adet Kabı tam size göre. Kısaca bu büyülü dünyanın sıra dışı cazibesinden biraz bahsetelim. Kadınların çileli regl dönemlerini kolaylaştırmak için yapılmış ve kullanan kadınların yorumlarına göre harika bir icat: Lavan Menstrual Cup

 

Bir kadının regl sırasında çektiği zorlukları ancak başka bir kadın bilir. Ruh halindeki gelgitlerden, sürekli üstünü-başını kontrol etmek zorunda olduğu o anlar..

 

Lavan Menstrual Cup kadınların regl döneminde  vajinaya yerleştirilen kadın hijyeni ürünüdür. Amacı, adet sıvısının kıyafetlere sızmasını önlemektir.

 

Vajina duvarları ve vajinal kasları sayesinde hissedilmeyecek bir şekilde sabit bir pozisyonda durur. Üstün içiniz tüm işi mükemmel bir şekilde yapar - size sadece yerleştirmek kalıyor.

 

Bir anda regl oldunuz ve evinizde ped veya tampon olmadığını fark ettiniz. Sıcak yatağınızda, en sevdiğiniz filmi izleyip, patlamış mısırlarınızı yemek varken kalkıp stok yenilemeniz gerekiyor. Evet, illaki birimizin başına gelmiştir. Gelmediyse dahi bunun endişesiyle ürün stokladığınızı tahmin ediyoruz. Aslında bu saydıklarımızın hiç birine gerek yok.
Birden fazla ve çeşit ürüne duyulan gereksinimi Lavan Menstrual Cup ortadan kaldırabilirsiniz. Bu nedenle, belirli akış ve zaman gereksinimlerine özel ve abartılı ürünlere gerek yoktur. Ayrıca, regl döneminiz boyunca çantanızda daima birden fazla yedek veya malzeme bulundurma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor. 

 

Regl günlerinde kendinizi dışlamaktan vazgeçin. Normalde olduğu gibi kendinizi bu döneminde de endişesiz bir şekilde hissedebilirsiniz. Küvet dolusu köpüklü banyo, çıplak uyku ve akla gelebilecek diğer zevklerinizi kısıtlamadan dahası bir şey fark etmeden yaşamaya devam edin. 

 

Pede ve tamponlara en ekolojik alternatif


Evde, işte, tatilde, hareket halindeyken, Lavan adet kabı basit ve uğraşsız regl dönemleri için tasarlanmıştır. Tek kullanımlık ürünler satın alarak boşa oluşturduğunuz atık miktarını bıraktığınızı düşünün.

 

Rahat: Yumuşak ve esnek ağız kenarı, "orada olduğunu unuttum" hissi.

 

Güvenilir: Daha yüksek kapasite, rahat ve sabit yerleşim için üstün bir şekil.

 

Yüksek kalite: BPA, latex ve kimyasal içermeyen, doğal, en kaliteli tıbbi dereceli silikondan üretilir.

 

Kulanımı kolay: Akıllıca tasarlanmış bir sap, kenarlar ve daha büyük hava delikleri ile hızlı, kolay giriş ve çıkışı yaşa. 12 saate kadar kullanılabilir. Kanamanıza göre günde yaklaşık 2-4 kez boşaltılabilirsiniz. Kupadaki ölçüm çizgileri akışınızı takip etmenize yardımcı olarak kanama ritminizi kolayca öğrenebilirisiniz. 

 

Çıkart ve boşalt

Ellerinizi yıkayın ve kaslarınızı gevşetin. Kabın dibini tutun. Oluşmuş olan mührü bozmak için, kabın dibini cimcikleyin. Sapı tek başına tutarak çekmemeye dikkat edin. İçeriği tuvalete dökün. Durulayın ve yeniden kullanın hepsi bu kadar.
 

Temizle ve sterilize et

Lavan Menstrual Cup döngünüzden önce, sonra ve her boşaltımdan sonra temizlenmelidir. Koku ve renk kaybını önlemek için önce soğuk suyla durulayın, sonra sıcak suyla  yıkayın.

 

Doğru yerleştirme yönü: Lavan Menstrual Cup, tamamen vajinanın alt kısmında, rahim ağzının altındaki kasık kemiğin hemen arkasında durur. Yerleştirme yönünün sırtına doğru olması gerektiğine dikkat edin - yukarı değil. Katlayın, yerleştirin, bitti. Gerçekten bu kadar kolay oluyor. Farklı bedenlere, durumlara ve stillere uyacak şekilde katlanabilir.
 

Regl öncesi ve sonrası temizlik

3-5 dk kaynatma ile tertemiz ve hijyenik

 

Adet dönemindeyken

Öncelikle içeriği tuvalete boşaltın. Önce soğuk sonra sıcak suyla durulamanız yeterli olucaktır.

 

Dışarıdayken

Bir şişe su kabınızı durulamanız için yeterli olacaktır. Su olmadığında, bu yol gezileri, festival portalı ya da ofis olabilir, temizleme mendilimizi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

 Lavan Menstrual Cup aldığınızda bir tek doğayı değil insanlığıda taçlandırıyorsunuz.  Kadınların çoğu adet görmenin utanılacak, korkulu ve kötü bir şey olduğunu düşünmekte. Lakin, her gün nasıl acıkıyorsak her ay da vücudumuz regl olma ihtiyacı duyar. Acıktığınızda kimse sizi itelemez ama maalesef, dünyanın çoğu yerinde adet gördüğü için hakaret, dalga, aşağılama ve şiddet gören kadınlarımız var.

 

Ekonomik

Lavan Menstrual Cup 5 ile 10 yıla kadar kullanım ömrü bulunmaktadır. Herhangi bir çizik, delik varsa ya da artık iyi durumda değilse yenilenmesi tavsiye edilir. Her beş yılda bir adet kabınızı değiştirseniz bile, tamponlara ve pedlere kıyasla binlerce para cebinizde kalmış olacak.
 

 Basit bir hesap yapmaya ne dersiniz? Aldığınız tampon veya ped markasının fiyatıyla pakette bulunan adet sayısını bölün ve bir adet ürüne ne kadar para verdiğinizi öğrenin. Bir ayda kaç adet ürün kullanıyorsanız bununla çarpın. Ortalamaya göre kadınlar ömürleri boyunca 500 ay regl oluyor! Yani, sıra 500 ile çarpmakta. Çıkan sonuç şaşırtıcı değil mi? Bir kadının ömrü boyunca 11,000 tane ped/tampon tükettiğini biliyor muydunuz? Bu sayıyı gezegenimizdeki diğer bireylerle çarpın ve ne kadar çok kayda değer israf olduğunun hesabını bulacaksınız. Lavan adet kabı; vücudunuzla karışmayan, %100 yumuşak tıbbi sınıf silikondan yapılmıştır. Sızdırmaz, kokusuz, sağlıklı, uzun saatler ve yıllarca kullanım olanağı sunar. Yapılan bir araştırmaya göre yıllık 1500 ton tampon/ped atıkları doğaya karışmakta ve çevremize zarar vermektedir. 

 

Temiz

Kullanımı güvenli bir ürün üretmeye özen gösterdik. Faydalarından biri de, silikonumuzun bakteri dostu bir malzeme olmamasıdır. Pedler maya enfeksiyonları, bakteriler ve koku için üreme alanı olan boğucu, nemli bir çevre yaratır. Tamponlara ve pedlere kıyasla, kan kupanın içinde kalır, emilip ıslak kalan hiç bir şey yoktur. Denemeyen bilmeden konuşurken deneyen herkes Lavan adet kabının kullanımını diğer seçeneklerden çok daha temiz ve pratik buluyor.

 

Çevre Dostu
Lavan Menstrual Cup ekolojik ve ekonomik -bir regl ürünüdür. Yıllarca sürecek ve hiçbir israf yaratmayacaktır - kullanılmış tamponlar ve pedlerden oluşan plastik ve biyolojik atık birikimi -ki her pedin doğada çözülmesi 550 yıl alıyor. Ama Lavan adet kabı ürünümüz neredeyse sıfır atıktır. %0,01

 

Yaşam dostu

Lavan Menstrual Cup, spor ve diğer fiziksel aktiviteler sırasında kullanılabilir. Söylemeye bile  gerek yok, elbette sahilde de, yüzerken de kullanmanızın hiçbir riski yoktur.

 

Ju duhet të regjistroheni për të shtuar një koment / pyetje.
Support Icon