Bambu Dişli Saç Fırçası - Beyaz

274.00 TL
Avis(0)   |  Ajouter un avis
Ürün Kodu: SFSV8
Fırça ve taraklar saçlarımızın açılmasına yardımcı oldukları gibi aynı zamanda, Saçı dipten uca tararken saç derisinin ürettiği doğal yağın tüm saçımıza eşit olarak dağılmasına da fayda sağlarlar. Bu doğal yağ da saçlarımızda bariyer görevi görerek saçın daha az zarar görmesini sağlarlar. Bir nevi bu doğal yağ saçlarımız için koruyucu bir kalkandır. 
Stock STOCK : Disponible.
quantité
- +
Ajouter au panier

Options de produits
Choose Size
  • Small
  • Large

Saçlarımızın ‘’ GÜÇLÜ’’ ve sağlıklı kalabilmesi için kullandığımız, şampuan, saç kremleri, destekleyici yağlar kadar önem arz eden başka bir durum söz konusudur; Kullandığımız taraklar veya saç fırçaları.  
Fırça ve taraklar saçlarımızın açılmasına yardımcı oldukları gibi aynı zamanda, Saçı dipten uca tararken saç derisinin ürettiği doğal yağın tüm saçımıza eşit olarak dağılmasına da fayda sağlarlar. 
Bu doğal yağ da saçlarımızda bariyer görevi görerek saçın daha az zarar görmesini sağlarlar. Bir nevi bu doğal yağ saçlarımız için koruyucu bir kalkandır. 
Bu yüzden, saçımız için kullandığımız ürünlerin yanı sıra doğru fırça ve tarağı kullanmak saçlarımızın sağlığı için oldukça önemlidir.
Yanlış tarak ve fırça seçimiyle saçlarınızın daha çabuk zarar görmesine, dışardan gelen etkilere karşı daha dirençsiz olmasına sebep olabilirsiniz.
Kabarmayı önlemeye yardımcı olur.
Saçları elektriklenmesini engeller. 
Saçları kırılmasını önler.
Plastik malzemeler saçlarınızda ekstra statik elektrik birikmesine neden olur.
Bu da saçlarınızın donuk, cansız görünmesine ve elektriklenmeden dolayı uçuşmasına sebep olur.
Bambu fırçayla saç fırçalarken plastik veya metal fırçalara göre çok daha az saç dökülür. 
Bambu fırçaların belki de en özgün yanı, kullandıkça saçlarınızdaki besleyici yağları emmesi, Saçınızın kuru bölgelerine de yayarak saçınızı dengelemesidir.

Code produit : #262


Évaluation moyenne » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Cancellation and Return Conditions

The return and change conditions for the products purchased on viaveta are binded by following requirements and procedures as per the sales agreement signed with the final owner of the product in electronic environment.

Return Conditions

·         Returns must be made with the original box/package and invoice.

·         The product which is proposed to be returned must be resalable to another consumer of the same nature.

·         Return request can be made through return notification by entering new ticket in the Support Desk section on the Customer panel at viaveta by the final owner of the product within 14 days following the date of purchase.

·         The response is provided within latest 24 hours for the return notifications made from the support desk.

Non-returnable products

Non-returnable products due to the commencement of service performance and/or impossibility of reselling the product to another consumer with the same quality and quantity after return are listed below.

·         Domains

·         Consulting and brokerage services

·         Technical support services

·         Installed or activated E-commerce (Viashop product package) and Real estate software packages (Via estate package).

Return procedure

*viaveta performs the following return procedures within 15 (fifteen) business days following request of the final consumer, subject to the following procedures and rules, provided that the return conditions described above are met for the products which are appropriate for the return request described above.

*For the products returned, the “product price” will be refunded within 15 business days following the return confirmation notification to the Support Desk section on your user panel at viaveta
* Notification will be provided in the Support Desk section on your user panel once the Product Refund transaction is completed.
* Reflection of the payment in your account may vary depending on the transaction periods of the banks.

Withdrawal from return request

Final consumer has the right to withdraw from return request within 48 hours

Support Icon